• Juniorzy i chłopcy ze zwycięstwami!
    Czas na tygodniowy przegląd występów młodzieżowych zespołów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Ligowa karuzela kręci się cor
    baner
  • Rywale grali o punkty, ŚKPR sparował
    Mecz piątej kolejki II ligi pomiędzy ŚKPR-em Świdnica i GOKiS-em Kąty Wrocławskie został przełożony na wtorek, 22 października. Szare Wil
    baner
  • Rozjechany Moto Jelcz
    Trzecie z rzędu zwycięstwo zapisali na swoje konto piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W meczu czwartej kolejki II l
    baner
  • Trenuj w ŚKPR-ze (HARMONOGRAM TRENINGÓW W SEZONIE 2019/20)
    W każdej chwili możesz dołączyć do wielkiej rodziny Szarych Wilków i w naszym klubie rozpocząć swoją prz
    baner

Perfekcyjne pół godziny w Wolsztynie

W drugiej kolejce rozgrywek piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica sięgnęli po pierwszy komplet punktów w II lidze. Szare Wilki rozgromiły w Wolsztynie miejscowy Wolsztyniak 29:18, a szczególne słowa uznania należą im się za pierwszą połowę spotkania, w której zdemolowali rywala aż 17:3!

Wolsztyniak to uznana marka na mapie polskiego szczypiorniaka. Po kryzysie i wycofaniu z rozgrywek w I lidze ponownie pnie się w górę ligowej hierarchii. W pierwszej kolejce uległ w Dzierżoniowie Żagwi 23:31, ale mimo wysokiej porażki zaprezentował się z dobrej strony. Wydawało się, że przed własną publicznością będą trudnym rywalem dla złaknionych zwycięstw gruntownie odmłodzonych Szarych Wilków, które przypomnijmy od kilku miesięcy nie wygrały żadnego meczu. Najpierw były to porażki sparingowe, a przed tygodniem już ligowa w Brzegu z Orlikiem. Nauka z przegrywanych spotkań nie poszła jednak w las. Świdniczanie od pierwszych minut z furia rzucili się na gospodarzy. Przewaga rosła błyskawicznie. Zaporą nie do przejścia był Damian Olichwer, który w trzydzieści minut dal się pokonać tylko trzy razy, między innymi broniąc trzy rzuty karne. W grze ofensywnej było równie wspaniale – z 20 rzutów aż 17 znalazło drogę do bramki Wolsztyniaka. – 90 procent skuteczności w bramce i 80 procent w ataku to imponujący wynik. Za pierwszą połowę zespołowi należą się wielkie brawa – podsumował Arkadij Makowiejew, wiceprezes ŚKPR-u.

W drugiej części gracze ŚKPR-u nie utrzymali już tak znakomitej koncentracji i skuteczności, ale losy meczu były już przesądzone. – Są do wyciągnięcia wnioski, musimy nadal mocno pracować i już zacząć myśleć o kolejnym meczu – zaznacza Makowiejew.

W sobotę, 28 września podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna przywitają się z własna publicznością. Do Świdnicy zawita mająca na koncier dwa zwycięstwa Sparta Oborniki Wlkp. (godz. 18.00, hala Zawiszów).

Wolsztyniak – ŚKPR Świdnica 18:29 (3:17)

Przebieg meczu: 5 0:2, 10 1:4, 15 1:7, 20 1:11, 25 1:13, 30 3:17, 35 4:19, 40 9:21, 45 10:22, 50 13:25, 55 16:26, 30 18:29

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński, Wiszniowski – Chmiel 12, Pęczar 3, Starosta 3, Dębowczyk 3, Jankowski 2, Etel 2, Jaroszewicz 1, Borowski 1, Redko 1, K. Stadnik 1, Pierzak Kozak, Wołodkiewicz

Karne: Wolsztyniak 4/1, ŚKPR 5/4

Kary: Wolsztyniak 18 minut, ŚKPR 14 minut