• Świetny start chłopców!
    Za nami dopiero drugi ligowy weekend młodzieżowych zespołów ŚKPR-
    baner
  • Pewnie i spokojnie. Trzy punkty ŚKPR-u (FOTO)
    Chociaż sytuacja kadrowa nie rozpieszcza trenera Krzysztofa Terebuna, a w zespole od początku sezonu jest "szpital", to ŚKPR Świdnica nie schod
    baner
  • ChKS Łódź i Masters Jelenia Góra zwycięzcami!
    Dziesięć zespołów mężczyzn i kobiet wzięło udział w XIII Turnieju Piłki Ręcznej Masters, który w miniony weekend odbył si
    baner
  • Udana inauguracja młodzików!
    Od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon drużyna młodzików Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Szare Wilczki wygrały w Lubinie z Zagłębe
    baner
  • Nasz klub najlepszy w Świdnicy i ósmy w Polsce!
    Z początkiem roku Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie tradycyjnie opublikował ranking Współzawodnictwa Spo
    baner
  • Trenuj w ŚKPR-ze (HARMONOGRAM TRENINGÓW W SEZONIE 2020/21)
    W każdej chwili możesz dołączyć do wielkiej rodziny Szarych Wilków i w naszym klubie rozpocząć swoją prz
    baner

Szare Wilki z pazurem. Trójka pokonana! (FOTO)

Świetne, trzymające w napięciu widowisko stworzyli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica i Trójki Nowa Sól. W tętniącej tumultem kulturalnego dopingu kibiców obu drużyn Szare Wilki pokonały rywali rywali z ziemi lubuskiej 27:24 (14:15). Dla gości była to dopiero pierwsza porażka w tym sezonie.

Trójka przyjechała do Świdnicy na fali dwóch zwycięstw – ze Spartą Oborniki Wielkopolskie i SPR-em Oleśnica i z jasnym celem przedłużenia tej serii. Nowosolanie nie ukrywali, że chcą pójść w ślady Wolsztyniaka, który dwa tygodnie temu dość niespodziewanie wywiózł ze Świdnicy komplet punktów. ŚKPR podszedł do rywala z należytym szacunkiem, tym bardziej, że ekipa z Nowej Soli zawsze potrafiła postawić trudne warunki gry. Nie inaczej było i w sobotni wieczór. Goście zaprezentowali bardzo dobrze i chociaż ulegli, to zebrali zasłużone gratulacje od swoich kibiców, którzy w sile ponad dwudziestu osób stawili się w Świdnicy. Walka na głośniejszy doping odbywała się na trybunach, a na parkiecie od pierwszych minut trwała zażarta walka o bramki. Lepiej rozpoczęli świdniczanie, którzy po pięciu minutach odskoczyli na 3:0. W pierwszej połowie sytuacja mieniała się jednak jak w kalejdoskopie. Po 10 minutach 5:4 prowadzili goście, ale po kwadransie znów górą były Szare Wilki (9:7). Trzy minuty później po trafieniu Dawida Pęczara ŚKPR ponownie odskoczył na trzy bramki (12:9), ale potem znów do głosu zaczęli dochodzić szczypiorniści Trójki. Wykorzystali słabszy okres i problemy ze skutecznością świdnickiej drużyny i na przerwę to oni zeszli z minimalnym prowadzeniem 15:14.

ŚKPR odzyskał prowadzenie zaraz po przerwie. Najpierw po indywidualnej akcji trafił Mateusz Redko, a chwilę później wynik poprawił Jakub Król. Ostatni remis (17:17) zanotowano w 39. minucie. Od tego momentu na prowadzeniu cały czas pozostawali gracze trenera Krzysztofa Terebuna. Goście cały czas deptali im jednak po piętach. W 51 minucie ŚKPR po raz pierwszy odskoczył na cztery bramki (24:20), a następnie na pięć goli (26:21 w 54 minucie). Końcówka nie była jednak pozbawiona emocji. Trójka rzuciła się jeszcze w desperacką pogoń i na moment zbliżyła się na dystans dwóch bramek, ale w końcu pieczątkę na wygranej postawił Olgierd Etel ustalając wynik na 27:24.

Graczem meczu został uznany Paweł Starosta, ale trzeba przyznać, ale znakomite zawody rozegrali też zwłaszcza Mateusz Redko i Damian Olichwer, który skutecznymi interwencjami w kluczowych momentach dodawał skrzydeł kolegom z pola.

Zespół zasłużył na gratulację za zwycięstwo, ale słowa uznania należą się też rywalom, którzy zagrali dzisiaj dobry mecz i przypuszczam, że będą w tym sezonie bardzo groźni. Widać, że dobrą robotę robi tam trener Alan Raczkowiak. Z naszej perspektywy uważam, że można było wygrać spokojniej, niestety zabrakło skuteczności. Bolą niewykorzystane rzuty karne i czyste sytuacje, gdy odskoczyliśmy na pięć bramek i mogliśmy dorzucić kolejne – ocenił Arkadij Makowiejew, wiceprezes ŚKPR-u.

Za tydzień świdniczanie będą pauzowali. Za dwa tygodnie (17.10, godz. 18.00) na własnym parkiecie podejmą Spartę Oborniki Wielkopolskie.

STATYSTYKI

ŚKPR Świdnica – Trójka Nowa Sól 27:24 (14:15)

Przebieg meczu: 5 3:0, 10 4:5, 15 10:8, 20 13:10, 25 14:13, 30 14:15, 35 16:15, 40 18:17, 45 21:18, 50 23:20, 55 25:21, 60 27:24

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński, Wiszniowski – Redko 8, Pęczar 6, Starosta 6, Etel 3, K. Stadnik 2, Jankowski 1, Król 1, Dębowczyk, Ingram, Wołodkiewicz, Jaroszewicz

Kary: ŚKPR 4 minuty, Trójka 4 minuty

Karne: ŚKPR 3/1, Trójka 6/4