Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

facebook
  • Przerwa w aktualizacji strony
    W dniach 18-22.04.2019 nastąpi przerwa w aktualizacji strony internetowej i konta facebookowego. Za utrudnienia przepraszamy :) I oczywiście wszy
    baner
  • Z Lesznem na koniec ligi (zapowiedź 22. kolejki I ligi)
    Wicelider tabeli – Real Astromal Leszno będzie ost
    baner
  • Pięciu w kadrze!
    Pięciu zawodników ŚKPR-u Świdnica znalazło się w kadrze Dolnego Śląska młodzików na zaplanowane pod nkoniec kwietnia konsulta
    baner
  • Z podniesioną głową i z wielkim żalem...
    Bramka z rzutu karnego już po końcowej syrenie zadecydowała o minimalnej wyjazdowej porażce 29:30 ŚKPR-u Świdnica z Ostrovią. Szare Wilki ko
    baner
  • Trzecie miejsce w Giżycku
    W odległym Giżycku spędzili miniony weekend juniorzy ŚKPR-u Świdnica. Drużyna trenera Patryka Dęwbowczyka wzięła udział w II Turnieju Pi
    baner
  • Feta mimo przegranej (FOTO)
    W spotkaniu kończącym rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Młodzików mł
    baner
  • Zapraszamy do SP 105. Klasa pod naszym patronatem!
    Chcesz rozwijać sportową pasję i marzysz o karierze Karola Bieleckiego czy braci Lijewskich. To coś dla Ciebie. Zapraszamy do klasy sportowej p
    baner
  • Naborówka najlepsza w Grodkowie!
    Występujący pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zespół ŚKPR-u Świdnica z rocznika 2008 zwyci
    baner
  • Trenuj w ŚKPR-ze (HARMONOGRAM TRENINGÓW W SEZONIE 2018/19)
    W każdej chwili możesz dołączyć do wielkiej rodziny Szarych Wilków i w naszym klubie rozpocząć swoją prz
    baner

Liga młodzików: Brawa dla starszych, lanie młodszych

Remis i porażka powędrowały na konta młodzików ŚKPR-u Świdnica. Cenny punkt zdobyła starsza drużyna. Młodsza doznała bardzo wysokiej porażki.

ŚKPR I Świdnica miał za rywala Siódemkę Miedź Legnica. W pierwszym spotkaniu w Legnicy świdniczanie wyraźnie przegrali różnicą dziesięciu trafień. W niedzielę to goście byli więc faworytem. Po szalonym meczu, obfitującym w niespodziewane zwroty akcji padł jednak remis 23:23 (11:11). Z przebiegu gry jak najbardziej zasłużony, chociaż jak zawsze w takich sytuacjach każda ze stron może czuć niedosyt.To dobry wynik, ale można było nawet wygrać. Mogło się tak stać, gdyby nie bardzo słaby początek drugiej połowy. Od 42. minuty mój zespół wziął się do pracy, odrobił sześć bramek i doprowadził do remisu – opowiada trener Marek Mrugas.

W pierwszej części żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi większej niż dwie bramki. Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli rywale, szybko odskakując na dystans sześciu bramek (17:11). Taka różnica utrzymywała się aż do 42. minuty (23:17). Wtedy jednak ŚKPR rzucił się w szaleńczą pogoń i wygrywając końcówkę 6:0 wydarł legniczanom jeden punkt.

Raczej spodziewanej, chociaż niepokojąco wysokiej porażki 13:43 (6:18) z MKS-em MOS-em Wrocław doznali młodzicy młodsi. Grający w ośmioosobowym składzie świdniczanie mieli za mało atutów, aby przeciwstawić się jednej z najlepszych drużyn ligi.

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 23:23 (11:11)

ŚKPR I: Dominikowski, Telesz – Zając (8), Brygadzin (6), Piotr Jaśkiewicz (3), Matacz (2), Kowalski (2), Dymitruk (2), Werner, PawełJaśkiewicz, Ziobrowski, Worobiec

ŚKPR II Świdnica – MKS MOS Wrocław 13:43 (6:18)

ŚKPR II: Gąsior – Gąska (4), Sochacki (3), Niewiadomski (3), Marcinkowski (3), Pawłowski, Majczak, Chmiel