Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
facebook
 • Juniorzy idą jak burza!
  Udane były rozegrane w tygodniu kolejne mecze ligowe młodzieżowych drużyn ŚKPR-u Świdnica. W Dolnośląskiej Lidze Juniorów trwa zwyci
  baner
 • W Łodzi o „sześć” punktów (zapowiedź 5. kolejki I ligi)
  Przed piłkarzami ręcznymi ŚKPR-u Świdnica seria dwóch szalenie istotnych meczów z dru
  baner
 • ŚKPR zdominował kadrę Dolnego Śląska!
  Az czterech zawodników Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej znalazło się w podstawowej szesnastce, a kolejny jeden w rezerwowej trój
  baner
 • KALENDARZ KIBICA (17-21.10)
  Sześć spotkań, ale tylko dwa nich na własnym parkiecie. Tak wyglada rozkład jazdy zespołów ŚKPR-u Świdni
  baner
 • Rekord młodzików i pierwszy triumf chłopców!
  Aż 56 bramek młodzików trenera Wiesława Iwanio i historyczne, pierwsze zwycięstwo ligowe młodziutkiej drużyny chłopców trenera
  baner
 • Zderzenie ze ścianą (FOTO, WIDEO)
  Srogą lekcję otrzymali od wicelidera tabeli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W meczu 4. kolejki I ligi świdnicza
  baner
 • Trzy mecze, trzy zwycięstwa!
  Znakomicie spisały się młodzieżowe drużyny ŚKPR-u Świdnica w rozegranych w środę, 10 października meczach ligowych. Młode Szare Wilki wy
  baner
 • Trenuj w ŚKPR-ze (HARMONOGRAM TRENINGÓW W SEZONIE 2018/19)
  W każdej chwili możesz dołączyć do wielkiej rodziny Szarych Wilków i w naszym klubie rozpocząć swoją prz
  baner

Jacek Będzikowski trenowal młode Szare Wilki! [foto, video]

Wielka atrakcja spotkała uczniów Gimnazjum nr 3 w Świdnicy i zawodników grup młodzieżowych Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. We wtorek 4 lutego trenowali pod okiem samego Jacja Będzikowskiego, asystenta trenera Michaela Bieglera!

 

Będzikowski był zaproszony do wzięcia udziału w odbywającym się kilka dni temu I Międzypokoleniowym Forum Lokalnych Sportowców. Obowiązki służbowe nie pozwoliły mu na pojawienie się w Świdnicy w tym terminie, ale zgodnie z obietnicą nadrobił swoją nieobecność we wtorek 4 lutego.

 

Spotkaniem selekcjonerem rozpoczął trening dla uczniów działającego przy szkole Gimnazjalnego Ośrodka Piłki Ręcznej. Młodzi sportowcy, na co dzień zawodnicy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej z wypiekami na twarzach słuchali rad i poleceń Będzikowskiego. – Na początku chłopakom trochę trzęsły się ręce, ale trema szybko minęła – śmiał się Krzysztof Terebun, nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun klas piłki ręcznej w Gimnazjum nr 3.

 

Po zajęciach sportowych przyszkolną halę wypełniła cała społeczność szkoły. Młodzi ludzie zasypali gościa pytaniami. Te były bardzo fachowe, ale trudno się dziwić w Gimnazjum nr 3 nie brakuje młodych sportowców. Obok wspomnianego GOPR-u w placówce uczą się też młodzi piłkarze nożni, siatkarki i siatkarze.

 

Będzikowski chętnie dzielił się opowieściami o swojej pracy trenerskiej, atmosferze panującej w kadrze i początkach swojej przygody ze sportem. – Na początku chciałem uprawiać piłkę nożną. Poszedłem na trening do Miedzi Legnica. Pamiętam, że padał wtedy deszcz. Wróciłem do domu obłocony i zmoknięty. Pomyślałem, że to jednak nie dla mnie i muszę sobie znaleźć jakaś dyscyplinę halową. Tak właśnie trafiłem do piłki ręcznej, którą szybko pokochałem i dziś nie wyobrażam sobie bez niej życia.

 

Jednego z młodych piłkarzy Stali Świdnica interesowało dlaczego reprezentacja Polski w piłce ręcznej gra tak dobrze i walczy, podczas gdy piłkarze prezentują się bardzo słabo. – Czy uważa Pan, że to dlatego, że piłkarze tak dużo zarabiają? - dociekał uczeń. Selekcjoner polskich szczypiornistów próbował być dyplomatą. – W to co robimy wkładamy całe serce. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby po meczu reprezentacji Polski wygwizdali nas kibice na hali. Co do piłkarzy – nie mnie to oceniać, ale być może przyzwyczajeni są do tych horrendalnych sum. Takie są trendy. Fajnie byłoby, gdyby piłka ręczna była tak popularna jak piłka nożna, ale myślę, że idziemy w dobrym kierunku. Podczas mistrzostw Europy mecz ze Szwecją oglądało 6,5 miliona ludzi. To oznacza, że 35 procent ludzi mających w domu odbiorniki telewizyjne oglądało ten mecz. To naprawdę dobry wynik. Chciałbym jednak, aby jeszcze więcej młodych ludzi uprawiało piłkę ręczną. W Niemczech jest 800 tysięcy zawodników, we Francji pół miliona, a u nas tylko 22 tysiące. Liczę, że będzie nas przybywało.

Trener Będzikowski zdradził też, a w jakich momentach... ciarki przechodzą mu po plecach. – Na naszych meczach w Danii było półtora – dwa tysiące naszych kibiców. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że, aby nas dopingować ci ludzie przyjechali samochodami 1000 czy 1200 kilometrów, a gdy odśpiewali a capella Mazurka Dąbrowskiego na plecach czuło się ciarki.

Świdnicką młodzież interesowało również między innymi czy warto mieć idolów oraz na jakich sportowcach wzorował się Będzikowski. – Ci idole oczywiście się zmieniali. Na początku był to Daniel Waszkiewicz. To był niezwykle inteligentny zawodnik. Potem Micheal Jordan, bo on wygrał dosłownie wszystko. Kiedyś powiedział takie fajne zdanie: Wszystkie porażki, które poniosłem, przyczyniły się do tego, że stałem się niezwyciężony.


Wasze komentarze


 • NASTĘPNY MECZ
 • POPRZEDNI MECZ
następny mecz
poprzedni mecz
Tabela

P

Drużyna

Mecze

Punkty

1
Piekary Śląskie 8
21
2 Leszno 8 15
3 Ostrów Wlkp. 8 15
4 Grodków (b) 8 14
5
Legnica 8
14
6
Poznań 8
13
7
Wieluń 8
12
8
Zielona Góra 8
10
9
Zawadzkie 7
9
10  Wrocław 8
7
11  ŚKPR ŚWIDNICA 8
6
12
 Łódź 7
5

Pełna tabela 

Terminarz/wyniki ligi

Terminarz/wyniki ŚKPR-u

Leszno
Typer
p imię i nazwisko b m śr
1 Konrad Cegłowski 36 8
4,5
2
Władysław Makowiejew 34
8
4,2
3 Mateusz Wychowaniec 33
8
4,1
4
Michał Daszczenko
22
8
2,7
5
Sebastian Borowski
17
8
2,1
6 Adam Chmiel 11
4
2,7
7 Jakub Zaremba 9 8 1,1
8
Karol Kozak 4
6
0,6
9
Mateusz Redko 4
6
0,6
10 Dawid Pęczar 3 6 0,5
11
Kamil Stadnik
2
6
0,3
12
Bartosz Żubrowski
2
8
0,2
13 Paweł Starosta 2 3 0,6
14 Jakub Pierzak 1 2 0,5
15 Olgierd Etel 0 3
0
16 Wojciech Gregorczyk
0 1 0
17 Wojciech Jabłoński 0 8
0
18 Damian Olichwer 0 8
0
Galeria
tabela
Filmy

 
Sponsorzy
 • LED
 • baner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowy
 • LED
 • baner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowy
 • LED
 • baner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowy
 • LED
 • baner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowy
 • LED
 • baner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowybaner reklamowy
 • LED
 • baner reklamowybaner reklamowy

baner reklamowy
baner reklamowy
baner reklamowy
baner reklamowy
baner reklamowy
baner reklamowy
baner reklamowy
baner reklamowy
baner reklamowy

Świdnicki Klub Piłki Ręcznej "Świdnica"
Długa 33, 58-100 Świdnica
NIP: 884-226-20-64 KRS: 0000151203
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Konto - PKOBP SA 39102051380000920200680033 
e-mail: skpr@skprswidnica.pl 

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

 Przydatne linki: