Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

facebook
  • Derby! (Zapowiedź 2. kolejki II ligi)
    Te mecze zawsze elektryzują zawodników, działaczy i kibiców z obu miast. Jak zawsze możemy spodziewać się zażartej walki o każ
    baner
  • Młody ŚKPR najlepszy w Żórawinie
    Z pierwszym i czwartym miejscem wróciły z towarzyskiego turnieju w Żórawinie najmłodsze zespoły ŚKPR-u Świdnica. Turniej dla ro
    baner
  • Bez punktów na inaugurację (FOTO)
    Po zaciętym boju ŚKPR Świdnica przegrał na własnym parkiecie z Wolsztyniakiem Wolsztyn 28:29 (12:16) na inauguracj
    baner
  • Dolny Śląsk ze złotem OOM!
    Znakomicie spisała się reprezentacja Dolnego Śląska na rozgrywanych na Lubelszczyźnie finałach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzie
    baner
  • Nasz klub najlepszy w Świdnicy i ósmy w Polsce!
    Z początkiem roku Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie tradycyjnie opublikował ranking Współzawodnictwa Spo
    baner
  • Trenuj w ŚKPR-ze (HARMONOGRAM TRENINGÓW W SEZONIE 2020/21)
    W każdej chwili możesz dołączyć do wielkiej rodziny Szarych Wilków i w naszym klubie rozpocząć swoją prz
    baner

Najmłodsi dali najwięcej radości!

Za nami kolejny tydzień rozgrywek młodzieżowych. O punkty walczyli juniorzy młodsi, młodzicy (na zdjęciu) i jeden z dwóch zespołów chłopców. Najlepiej spisali się ci ostatni. Po dwóch zwycięstwach w Obornikach Śląskich wskoczyli na pozycję lidera swojej grupy!

JUNIORZY

Zespól trenera Patryka Dębowczyka w minionym tygodniu pauzował. Najbliższy mecz rozegra w w środę, 20 listopada w Legnicy z Dziewiątką.

WYNIKI

TABELA

JUNIORZY MŁODSI

Bardzo ciekawy mecz z Zagłębiem II Lubin stoczyli juniorzy młodsi trenera Wiesława Iwanio. Po pierwszej połowie Szare Wilki przegrywały aż 10:20 i zanosiło się na ich pogrom. Druga część była jednak znacznie lepsza. ŚKPR rozpoczął od pięciu bramek z rzędu i w 36 minucie zniwelował straty do pięciu trafień (15:20). Już do końca gry walka była bardzo zacięta. Gdyby straty z pierwszej odsłony były mniejsze, była szansa na skuteczną pogoń. Ostatecznie zespól z Lubina odparł jednak pogoń ŚKPR-u i wygrał 38:32. Najlepszym strzelcem w zespole z Lubina był wychowanek ŚKPR-u Hubert Barcik (10 goli).

Następny mecz ŚKPR rozegra w sobotę, 23 listopada we Wrocławiu z MKS-em MOS-em.

ŚKPR Świdnica – Zagłębie II Lubin 32:38 (10;20)

ŚKPR: Mirga, Klimczak, Radziszewski – Szymanowski 8, Westerlich 5, Gołembiowski 5, Supran 4, Przedpełski 3, Krawczyk 3, Kuprin 2, J. Stadnik 1, K. Stramek 1, Nowakowski, Gielgier,

WYNIKI

TABELA

MŁODZICY

Młodzicy trenera Tomasza Christa dopiero w miniony weekend (17.11) zainaugurowali swoje rozgrywki. Dysponujący bardzo młodym składem świdniczanie będą w tym sezonie nabierać doświadczenia. Pierwszą jego porcję otrzymali od Siódemki Miedzi Legnica. Po pierwszej, niezłej w wykonaniu Szarych Wilków połowie goście prowadzili tylko 16:11. W drugiej części dominacja rywali była już jednak bardzo wyraźna. Mecz zakończył się wygraną siódemki 49:18. – Wszyscy chłopcy mogli sprawdzić swoje umiejętności. Cieszy powrót po 3 miesięcznej kontuzji Maksa Bieryta i Szymona Palucha - mówi trener Christ i dodaje: Drużyna rocznika 2007 liczy już 18 zawodników, ale nadal zapraszamy wszystkich chętnych chłopców na treningi.

Harmonogram zajęć w naszym klubie można znaleźć TUTAJ.

Następny mecz świdniczanie rozergrają w czwartek, 21 listopada o godzinie 18.45 w hali SP 105 przy ulicy Saperów. Rywalem będzie GOKiS Kąty Wrocławskie.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 18:49 (11:16)

ŚKPR: Smalec, Szwaczek – Polus 6, Sz. Błaszczyk 3, Turzański 2, Laska 2, Bieryt 1, Kotarba 1, Popławski 1, Słomiński 1, Walczak 1, Paluch, Folcik, Walaszczyk

WYNIKI

TABELA

CHŁOPCY

Świetnie spisują się najmłodsze zespoły ŚKPR-u Świdnica. W niedzielę zespól występujący pod szyldem ŚKPR II wygrał oba spotkania na turnieju w Obornikach Śląskich i z kompletem czterech zwycięstw objął przodownictwo w tabeli grupy B. Zespól prowadzony przez trenera Krzysztofa Terebuna pokonał Forzę Wrocław 22:6 (11:2) i gospodarzy – Bór Oborniki Śląskie 19:7 (9:5). Co ciekawe, w starcie przeciw Forzie ŚKPR rozpoczął od straty dwóch bramek i stanu 0:2. Na kolejną bramkę rywale musieli jednak czekać aż do początku drugiej połowy, gdy na tablicy wyników był już rezultat... 12:2 dla ŚKPR-u! Imponującą serie, tym razem siedmiu bramek z rzędu świdniczanie zanotowali także w meczu z Borem Oborniki Śląskie. Po świetnym początku drugiej połowy odskoczyli od stanu 9:5 na 16:5.

W turnieju w Obornikach Śląskich wystąpiło piętnastu zawodników. Najwięcej bramek rzucili Jakub Mitek (9) i Gracjan Czapla (6).

Za tydzień (23.11) Szare Wilczki czeka wyjazd na turniej do Wrocławia, gdzie zagrają z Forzą i Śląskiem.

Legitymujący się również bardzo dobrym bilansem trzech zwycięstw i jednej przegranej zespół ŚKPR I (trener Tomasz Christ) w miniony weekend pauzował. Najbliższy turniej rozegra 1 grudnia w Świdnicy, gdzie zmierzy się z ŚKPR-em II i Śląskiem.

Forza Wrocław – ŚKPR II Świdnica 6:22 (2:11)

ŚKPR II: Jarosz, Aniol – Mitek 5, S. Stramek 4, Surma 2, D. Błaszczyk 2, Ćwirko 2, Marek 2, Ruszaj 2, Czapla 2, Czerwiński 1, Brzuzy, Szczygieł, Lepka, Wieczorek

Bór Oborniki Śląskie – ŚKPR II Świdnica 7:19 (5:9)

ŚKPR II: Jarosz, Anioł – Mitek 4, Czapla 4, Czerwiński 3, Surma 2, Wieczorek 2, Ruszaj 2, Ćwirko 1, S. Stramek, Brzuzy, D. Błaszczyk, Marek, Szczygieł, Lepka