• Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej ma nowego prezesa. Sześciu świdniczan we władzach!
    Andrzej Mikołajczak został wybrany nowym prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej na kadencję 2021-2025. Sprawozdawczo-Wyborcze Walne
  • Medale dla chłopców
    We Wrocławiu oficjalnie zakończono sezon ligowy oraz Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej. Wydarzenie odbyło si
    baner
  • Świetny start chłopców w Sosnowiec Cup! (FOTO)
    Ostatnim akcentem sezonu 2020/21 dla podopiecznych Justyny Curyl z roczników 2009 i 2010 był udział w mocno obsadzonym turnieju Sosnowiec
    baner
  • Eryk Polus w Dolnośląskiej Kadrze Młodzików
    Zawodnik naszego klubu Eryk Polus otrzymał powołanie na konsultację kadry wojewódzkiej młodzików. która 4 i 5 czerwca odb
    baner
  • Najmłodszy ŚKPR zakończył sezon
    Turniejem we własnej hali i meczami z PR Gmina Siechnice i Śniadkiem Jelenia Góra zespół prowadzony pr
    baner
  • Świetny finisz chłopców!
    Dwoma wysokimi zwycięstwami zakończyli rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Chłopców podopieczni Krzysztofa Terebu
    baner
  • Zapraszamy na 10. Świdnica Cup!
    Świdnicki Klub Piłki Ręcznej „Świdnica” zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowym 10. Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup
    baner
  • Zapraszamy do klas sportowych pod patronatem Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej! (FOTO)
    Wysoki poziom edukacyjny i sportowy, łączenie zdobywania wiedzy z rozwijaniem pasji. To atuty klas sportowych o p
    baner
  • Trenuj w ŚKPR-ze (HARMONOGRAM TRENINGÓW W SEZONIE 2020/21)
    W każdej chwili możesz dołączyć do wielkiej rodziny Szarych Wilków i w naszym klubie rozpocząć swoją prz
    baner

Nie wytrzymały głowy... (FOTO)

W teorii to miała być formalność, ale w praktyce wyszło zupełnie inaczej. W ostatnim meczu w tym sezonie ŚKPR Świdnica sensacyjnie przegrał po rzutach karnych z Orlikiem Brzeg i ostatecznie zameldował się na czwartym miejscu w tabeli.

Ten mecz miał duże znaczenie, bowiem świdniczanom zależało na wdrapaniu się na trzeci stopień podium. Do celu potrzebne były dwa punkty w domowym starciu z ligowym średniakiem. Zdobyć udało się tylko jeden, a samo spotkaniu na długo pozostanie w pamięci jego uczestników i widzów...

Rozpoczęło się zgodnie z planem, bo od prowadzenia 10:4 w 10. minucie. Szare Wilki zdawały się mieć wszystko pod kontrolą. To co stało się potem trudno racjonalnie wytłumaczyć. Coraz bardziej zaczęła szwankować skuteczność, a koncert gry między słupkami Orlika rozpoczął Michał Lellek, który na długie minuty dosłownie zamurował bramkę. Kolejnym elementem, który wyraźnie zbił z tropu świdniczan była sytuacja z 28. minuty, gdy bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Michał Rzepecki. Decyzja arbitrów była dyskusyjna. Od polującego na faul ofensywny Rzepeckiego odbił się jeden z rywali, a że gabaryty i masa obu graczy były zgoła inna, to zawodnik Orlika padł po tym starciu jak rażony piorunem. Opuszczenie boiska przez doświadczonego „Rzepę” wielce skomplikowała sytuację zespołu. Wobec nieobecności pauzującego za czerwoną kartkę w Środzie Wielkopolskiej Olgierda Etela, w odwodzie pozostał już tylko jeden nominalny kołowy – Norbert Bal.

Do przerwy przewaga świdniczan stopniała do dwóch trafień (17:15), ale prawdziwy horror dopiero nastąpił. Po zmianie stron trener Orlika dość niespodziewanie wycofał z gry bohatera pierwszej połowy – Lellka i wstawił między słupki Konrada Sobczyka. Ten okazał się jeszcze trudniejszą do pokonania zaporą. Przez pierwsze czternaście minut drugiej połowy świdniczanie pokonali go tylko raz (!) i Orlik wyszedł na prowadzenie 21:18. Młodej drużynie trenerów Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka grunt wymykał się spod nóg. W oczach zawodników widać było coraz większy lęk, trzęsły się ręce. I nie zmieniło tego nawet błyskawiczne odrobienie strat i ponowne wyjście na prowadzenie 24:22 w 48. minucie. W ostatnich fragmentach ŚKPR miał kilka szans by definitywnie „zamknąć mecz”, to jednak po 60 minutach na tablicy wyników pojawił się remis 28:28. Obie ekipy zgarnęły po punkcie, a o tym kto zdobędzie kolejny – szczególnie cenny dla świdniczan, miał zadecydować konkurs rzutów karnych. W nim emocje sięgnęły zenitu. Po pierwszej serii był remis 3:3, potem przez kilka kolejek rzucający byli bezbłędni. W końcu pomylili się gospodarze i... stało się,

Po meczu w obozie świdniczan panowały minorowe nastroje. Zakończenie sezonu na trzecim miejscu było ważnym celem. Okoliczności, w jakich do tego nie doszło były wyjątkowo bolesne. Fatalna skuteczność w całym meczu sprawiła, że zamiast efektownej wygranej trzeba było przełknąć gorycz porażki. Dokładnie każdy z graczy mógł pluć sobie w brodę, że chociaż przy jednej próbie rzutu nie zachował się spokojniej, dokładniej nie przymierzył...

ŚKPR Świdnica – Orlik Brzeg 28:28, k. 6:7 (17:15)

Przebieg meczu: 5 3:1, 10 7:4, 15 10:6, 20 13:10, 25 14:12, 30 17:15, 35 18:16, 40 18:20, 45 20:21, 50 24:23, 55 26:27, 60 28:28, Karne: 6:7

ŚKPR: Jabłoński, Mirga, Wiszniowski – Jankowski 8, Chmiel 5, Pęczar 4, Wołodkiewicz 3, Wojtala 3, Rzepecki 2, Redko 2, Starosta 1, Ingram, Bal, Jaroszewicz, K. Stadnik

Kary: ŚKPR 12 minut, Orlik 8 minut

Karne: ŚKPR 6/3, Orlik 5:5