Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

facebook
  • Pięć lat bez Kuby... (WIDEO)
    Dziś (29.05) mija piąta rocznica śmierci Jakuba Marcinkowskiego - utalentowanego zawodnika naszego klubu, świetnego kolegi i pełnego pasji mł
    baner
  • Wznawiamy treningi!
    Doczekaliśmy się! Od poniedziałku, 18 maja zawodnicy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej wracają do treningów. Zajęcia w sezonie 2019/2
    baner
  • Nagrody prezydent miasta dla ŚKPR-u!
    Świdniccy sportowcy, trenerzy oraz działacze otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za wyniki sportowe i osią
    baner
  • Chłopaki zdali egzamin na czwórkę z plusem!
    O zakończonym sezonie, sukcesach i zawodach oraz planach na przyszłość i trudnym życiu w dobie pandemii z Krzysztofem Terebunem, trenerem ŚKP
    baner
  • Koniec ligi, będą baraże?
    Tej decyzji można się było spodziewać. Po Superlidze, także rozgrywki w niższych ligach zostały uznane za zakończone w sezonie 2019/20. Kom
    baner
  • V Memoriał Jakuba Marcinkowskiego - zmiana terminu
    W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem zapadła decyzja o odwołaniu planowanego na 27-29 marca V Memoriałum im. J
    baner
  • Młody ŚKPR w obiektywie! (FOTO)
    Po seniorach prezentujemy drugą część sesji fotograficznej zawodników naszego klubu. Tym razem - drużyny młodzieżowe. Autorem zdjęć
    baner
  • ŚKPR w obiektywie (FOTO)
    Prezentuyjemy efekty sesji fotograficznej pierwszego zespołu oraz kadry trenerskiej naszego klubu. Autorem zdjęć jest Aleksander Komorowski.
    baner
  • Grała młodzież. Chłopcy obrali kurs na medale Mistrzostw Dolnego Śląska! (FOTO)
    Za nami kolejny tydzień w ligach młodzieżowych. Największych emocji dostarczyły drużyny chłopców, kt&oacu
    baner
  • Nasz klub najlepszy w Świdnicy i ósmy w Polsce!
    Z początkiem roku Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie tradycyjnie opublikował ranking Współzawodnictwa Spo
    baner
  • Juniorzy na szóstkę!
    Zespół trenera Patryka Dębowczyka zakończył rozgrywki w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Świdniczanie finiszowali na szóst
    baner
  • Trenuj w ŚKPR-ze (HARMONOGRAM TRENINGÓW W SEZONIE 2019/20)
    W każdej chwili możesz dołączyć do wielkiej rodziny Szarych Wilków i w naszym klubie rozpocząć swoją prz
    baner

Młodzicy lepsi od lidera! Nieudana pogoń chłopców

Dwa mecze rozegrały w mijającym tygodniu młodzieżowe zespoły ŚKPR-u Świdnica. Kapitalnie spisali się młodzicy trenera Wiesława Iwanio, którzy po dramatycznym spotkaniu wygrali z niepokonaną dotąd Dziewiątką Legnica!

Mecz z Dziewiątką otworzył rundę rewanżową. Na półmetku legniczanie mieli na koncie komplet siedmiu zwycięstw i byli faworytem starcia z czwartym w tabeli ŚKPR-em. Tyle tylko, że młodzi świdniczanie nie zamierzali oddawać punktów bez walki, mieli świadomość, że wygrana da im realną szansę na włączenie się do walki o drugie miejsce, premiowane awansem do rozgrywek centralnych.

Pierwszą bramkę rzucili goście, ale potem inicjatywę przejął ŚKPR. Szare Wilki odskoczyły na trzy bramki, ale mały przestój pod koniec pierwszej połowy sprawił, że do przerwy był remis 14:14. W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na dziewięć minut przed końcem Dziewiątka prowadziła 23:20, ale ŚKPR poderwał się do walki. Zespół pociągnął Maciej Fiłonowicz, który w kilka minut rzucił cztery gole. Decydujące dwa ciosy zadał kołowy Norbert Bal i sensacja stała się faktem – ŚKPR wygrał 28:27! – Zagraliśmy świetny mecz, nasz zespół wraca do gry o dwa premiowane awansem miejsca i zapowiada walkę do końca – podsumowuje trener Iwanio.

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 28:27 (14:14)

ŚKPR: Korbut – Bal 6, Pietraszek 6, Fiłonowicz 5, Kryśpiak 5, Stadnik 4, Wojewodzic 2, Wieczorek, Łach, Piątkowski, Mleko, Szczepański

Nieco gorzej spisali się chłopcy trenera Ryszarda Pietrzykowskiego, którzy ulegli we Wrocławiu Śląskowi 18:24 (6:16). – Śląsk zaskoczył nas w pierwszej połowie. Chłopcy zagrali słabiej i przegrywali dziesięcioma bramkami. To zadecydowało o naszej przegranej – ocenił Pietrzykowski.

Druga połowa w wykonaniu młodego ŚKPR-u była zdecydowanie lepsza. Świdniczanie napędzili gospodarzom sporo strachu, kiedy na jedenaście minut przed końcową syreną zbliżyli się na cztery bramki (13:17). Śląsk nie dał sobie jednak odebrać wygranej i wygrał ostatecznie 24:18.

Śląsk Wrocław – ŚKPR Świdnica 24:18 (16:6)

ŚKPR: Karpiński, Mirga – Zelek 5, Kaczmarek 5, Gołembiowski 4, Barcik 2, Krawczyk 1, Kieruńczak 1, Supran, Stadnik, Miśkiewicz, Kalousek